Mennyi kreditet kell teljesíteni ahhoz, hogy ne soroljanak át önköltséges képzésbe?

A tanulmányait első évfolyamon 2012 szeptemberében megkezdő – majd ezt követően felmenő rendszerben – állami ösztöndíjas és állami részösztöndíjas hallgatót a tanév végén önköltséges képzésre kell átsorolni, ha az utolsó két aktív félévében nem szerezte meg az ajánlott tantervben előírt kredit ötven százalékát (30 kredit). A 30 kredit a szakos és az egyéb, intézményi szabadon választható kurzusok kreditszámát is tartalmazza.

A 2016/2017. tanévtől az állami ösztöndíjas és állami részösztöndíjas hallgatót a tanév végén önköltséges képzésre kell átsorolni, ha az utolsó két aktív félévében nem szerezte meg a két félév átlagában a tizennyolc kreditet, azaz összesen 36 kreditet, és ha a tanulmányi eredménye nem érte el a 2.25 súlyozott tanulmányi átlagot. Kivételt képez ez alól az az aktív félév, melynek során a hallgató külföldi részképzésben vesz részt az intézmény hozzájárulásával.

Amennyiben a hallgató hallgatói jogviszonya korábban megszűnt, de az adott képzésre felvételi eljárásban újra felvételt nyert, a felvételt követő első két aktív félévében félévenkénti átlagban 10, összesen minimálisan 20 kreditértéket kel teljesítsen ahhoz, hogy állami finanszírozásban folytathassa tanulmányait.